Наслов

Шпагети со брокули

Гликогенски оброк за тркачи и тркачки...

 
  • 500 грама шпагети
  • 200 грама брокули
  • 2-3 чешниња лук
  • 2-3 суви пиперчиња
  • сол, бибер, масло
 

1. Шпагетите се варат ал денте.

2. На масло се пропржува лукче и иситнетата брокула.

3. Се зачинува според вкус со сол и мелен црн бибер. 

Во подлабок сад се мешаат шпагетите и брокулата. Препорачуваме добра количина на пармезан...

 

11 Јануари 2016

За авторот