Наслов

Wellness & Yoga камп
Локација: 
Yerakini, Halkidiki
Држава: 
Hellenic Republic
Датум: 
Недела, 17 Септември, 2017 - 08:40

Контакт

Име и презиме: 
Healthy LIfe Skills

Wellness & Yoga камп "Активирај го детето во себе" -Септември во Грција.

Учење на модерни и древни вештини за надминување на стресот и подобрување на сопствената психо-физичка состојба.Целта на овој камп е развој на личните потенијали и подобрување на сопственото физичко и ментално здравје преку древни техники за намалување на стресот (јога вежби и техники на дишење) и стекнете вештини за подобрување на комуникацијата преку работилници за личен раст и развој.

Локација: Coral Blue Beach – Геракини / Халкидики Термин: 17.09.2017- 24.09.2017 (7 ноќи) Храна и превоз: Полупансион (појадок и вечера) и автобуски превоз од Скопје до хотелот и назад. Пријава до 15.07.2017

Повеке информации на телефон 078.932.929 и 070.234.740 на маил healthyyogaskopje@gmail.com Сите информации и новости за кампот можете да ги најдете на ФБ евентот https://www.facebook.com/events/1352146228204554/?active_tab=about

За овој настан сеуште нема пријавено гости.

Мапа

П В С Ч П С Н
 
 
 
 
 
 
 
4
 
5
 
6
 
7
 
 
 
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
 
18
 
19
 
20
 
21
 
 
 
 
25
 
26
 
 
28
 
 
 
 

На Facebook