Abdurahim Idrizi

Македонија, Скопје

Sport DNK

Achievements

DRZAVAN PRVAK, BALKANSKI WKF PRVAK, SVETSKI I EVROPSKI SHOTOKAN PRVAK

DRZAVEN PRVAK VO KATI I BORBI ZA 2012 I 2013 I DRZAVEN PRVAK VO BORBI 2014 I VICEPRVAK VO KATI 2014

BALKASKI PRVAK VO BORBI I VICEPRVAK VO KATI VO 2012 I 2013

SVETSKI I EVROPSKI SHOTOKAN PRVAK I POBEDNIK NA SVETSKI SHOTOKAN KUP

TROKRATEN POBEDNIK NA GRAND PRIX CROATIA - 2012, 2013, 2014

POBEDNIK NA WORLD CHILDREN TOURNAMENT VO ISTANBUL 2012

SENACIONALEN ALBANSKI PRVAK VO KATI I BORBI ZA 2012 (KAKO PEDSTAVNIK NA ALBANCITE OD MAKEDONIJA)

DVOKRATEN POBEDNIK NA GOSTIVAR KUP 2012 I 2013

Awards

Фотографии

Објави

Одличен старт на новата сезона

Идризи го освои градот под Шара

На 17.09.2017 во убавиот град под Шара, Тетово, се одржа големиот меѓународен турнир „Тетово Опен 2017” каде што учествуваа 450 натпреварувачи од шест Балкански земји.

Светски младински куп во Умаг Хрватска

Идризи вицепрвак на Светскиот куп

Од 01 до 03 јули 2016 година во Умаг Хрватска се одржува Светскиот младински карате куп организиран од WKF (Светска карате федерација) која е единствена призната од страна на светскиот олимписки комитет. На овој величествен...

ЕВРОПСКО КАРАТЕ ПРВЕНСТВО ЗА КАДЕТИ, ЈУНИОРИ И У21

Идризи – „Се надевам дека ќе се вратам со медал од Кипар”

Од 05 до 07.02.2016 во Кипар се одржува Европското карате првенство за кадети, јуниори и У-21. На овој настан, како дел од државната репрезентација на Македонија, учествува и Абдурахим Идризи кој ќе се натпреварува...

Абдурахим Идризи со сребро во Ерзурум

Од 06 до 09 Август се одржа големиот меѓународен турнир Паландокен 2015 во Ерзурум Турција, Абдурахим Идризи се закити со сребрен медал во категоријата КАТА КАДЕТИ.

БАЛКАНСКО ПРВАНСТВО ЗА ДЕЦА ОД 11 ДО 14 ГОДИНИ ВО ХЕРЦЕГ НОВИ - ЦРНА ГОРА

Бронза со златен сјај

На одржаното балканско прванство за деца 29-31 мај 2015 во Херцег Нови - Црна Гора, Абдурахим Идризи од К.К. Форца во дисциплината кати во многу силна конкуренција се закити со бронзен медал

БАЛКАНСКО ПРВАНСТВО ЗА ДЕЦА ОД 11 ДО 14 ГОДИНИ ВО ХЕРЦЕГ НОВИ - ЦРНА ГОРА

Идризи по четврти пат на Балканското првенство

На 29-31 Мај 2015 во Херцег Нови (Црна Гора) ќе се одржува балканското карате првенство за деца од 11-14 години. На овој голем настан ќе учествува и Балканскиот првак Абдурахим Идризи кој стана државен...

ДРЖАВНО ПРВЕНСТВО ЗА ДЕЦА ОД 11 ДО 14 ГОДИНИ

Идризи ја освои шестата државна титула

Во Сабота 09.05.2015 во Скопје се одржа првиот ден од државното првенство на Македонија. Абдурахим Идризи се натпреваруваше во кати каде што успеа да стане државен првак, со тоа и право да ја представува...

ЃУРЃЕВАЦ ОПЕН 2015 ХРВАТСКА

Идризи шампион и во кадетска конкуренција

Во сабота 11.04.2015 во убавиот хрватски град Ѓурѓевац се одржа меѓународниот карате турнир Ѓурѓевац опен 2015 каде што учествуваа повеќе од 616 натпреварувачи од 9 земји

"ГАЗИ БАБА ОПЕН 2015"

Идризи ја освои Гази Баба во кати

Во сабота (28.03.2015) во Скопје се одржа меѓународниот карате турнир Гази Баба Опен 2015 каде што учествуваа околу 600 натпреварувачи од 8 земји. Абдурахим Идризи се закити со златен медал во дисциплината КАТИ (13-14...

Идризи повторно прв НА ГРАНД ПРИ КРОАЦИЈА 2015

Двојна круна и историска петта титула во Хрватска

На 17-18 Јануари 2015 во Самобор Хрватска се одржа еден од најпрестижните карате турнири, 24 по ред „ГРАНД ПРИ КРОАЦИА 2015“. На овој турнир учествуваа 1700 натпреварувачи од 2014 клубови преставувајќи 23 држави.

Абдурахи ИДРИЗИ - Балкански карате шампион

Успехот во текот на 2014 година

Во текот на 2014 година, Балканскот првак Абдурахим Идризи учествуваше на 8 натпреварувања и успеа да освои вкупно 16 мадали и тоа сите во индивидуално учество во двете дисциплини во кати и кумите.

Државно училишно карате првенство на Македонија

„Станав и државен училишен првак” – Идризи

На 05.12.2014 во Битола се одржа државното училишно првенство во карате, а двократниот балкански првак Абдурахим Идризи стана државен училишен првак во категоријата 8-9 одделение, претставувајќи го О.У. Петар Здравковски Пенко.

МЕЃУНАРОДЕН КАРАТЕ ТУРНИР „ПАЛАНДОКЕН КАРАТЕ 2014“ ЕРЗУРУМ ТУРЦИЈА

Идризи и Форца успешно ја претставија Македонија

Минатиот викенд во Ерзурум Турција се одржа големиот меѓународен турнир „ПАЛАНДОКЕН КАРАТЕ 2014“, каде што учествуваа 2500 спортисти од 25 земји, а во ниедна категорија немаше помалку од 30 натпреварувачи. На овој турнир К.К....

19-то балканско првенство во карате за деца од 11 до 14 години

Идризи со два медали од Балканското првенство

Во сабота и недела (14-15.06.2014) во Истанбул Турција се одржа една од најпрестижните натпреварувања, Балкаското првенство во карате. Двократниот балкански шампион Абдурахим Идризи на овој важен настан настапуваше во две дисциплини, во кати и...

Балканско првенство за деца од 11 до 14 години во Истанбул, Турција

Идризи атакува по трета балканска титула

На 14 и 15 јуни 2014 година во Истанбул, Турција се држува 19тото Балкснско првенство во карате за деца од 11-14 години. Двократниот балкански првак Абрудахим Идризи по трет пат ја брани титулата балкански...

На меѓународниот турнир „СОЛИДАРНОСТ ОПЕН 2014“

Идризи со дупла круна во кати и борби

Во недела, 01 јуни 2014, во Скопје се одржа еден од попрестижните карате турнири „СОЛИДАРНОСТ ОПЕН 2014“. На овој турнир учество зема и двократниот балкански првак Абдурахим Идризи кој ги освои двете први места...

23то Карате Гранд При во Хрватска 2014

Идризи по трета „Гранд При“ титула во Хрватска

Во сабота и недела (18-19.01.2014) во Самобор, Република Хрватска се одржува еден од најјаките карате турнири во централна и југоисточна Европа по 23ти пат, „GRAND PRIX CROATIA 2014“. Балканскиот карате првак, скопјанецот Абдурахим Идризи...

Успесите на балканскиот шампион во карате во 2013 година

Успешна 2013 за Идризи

Балканскиот двократен карате првак Абдурахим Идризи успешно ја заокружи натпреварувачката година со освоени 26 медаљи од кои 20 златни, 1 сребрена и 5 бронзени. поред тоа се оваа година ги освои титулите светски, европски...

20 Меморијален турнир Славонски Брод - Хрватска

Идризи и К.К. Форца незапирливи во Хрватска

Абдурахим Идризи и К.К. Форца ја „освоија“ Хрватска. На меморијалниот турнир во Славонски Брод, К.К. Форца освои девет медали од кои четири беа освоени од балканскиот првак Идризи.

Освоен градот на поезијата

Два златни медали за Идризи на Струга Опен 2013

Балканскиот шампион Абдурахим Идризи одлично ја започна новата натпреварувачка сезона. Тој на меѓународниот турнир "Струга Опен 2013" кој се одржува во градот на поезијата ги освои двете први места во двете дисциплини,...

Балканскиот првак и репрезентативец Абдурахим Идризи се врати од Сараево со два златни медали.

Две први места за Абдурахим Идризи во Босна

Во саботата на 01.06.2013 во Сараево, Босна и Херцеговина се одржa 14 тиот Традиционален карате фестивал – Денови на Нови Град 2013 во организација на општина Нови Град, Сараево.

БАЛКАНСКИОТ ПРВАК АБДУРАХИМ ИДРИЗИ ВО САБОТА ВО САРАЕВО

Ќе се потрудам максимално во Босна

Во сабота (01.06,2013) во Сараево, Босна и Херцеговина ќе се одржува 14 тиот Традиционален карате фестивал – Денови на Нови Град 2013.

Абдурахим Идризи ја одбрани титулата балкански првак

Идризи повторно Балкански шампион

Во петоκот на 29.03.2013 во Κρагуевац, Сρбија се одρжа балκансκото κаρате пρвенство. Минатогодишниот пρваκ Абдуρахим Идρизи ја ОДБΡАНИ ТИТУЛАТА "БАЛΚАНСΚИ ПΡВАΚ" во боρби, а во κати освои бρонзен медал.

GRAND PRIX CROATIA - HRVATSKA

На Абдурахим Идризи повторно му успеа!

На еден од најголемите меѓународни карате турнири "GRAND PRIX CROATIA", кој се одржа од 19-20 јануари 2013 година, минатогодишниот победник Абдурахим Идризи успешно ја одбрани титулата.