Stefan Angelovski

Македонија, Скопје

Sport DNK

Фотографии

Објави

Фитнес камп

Инвестирајте во здравјето и во предизвикот.

Ова е мото на мојот фитнес камп кој го почнувам се со цел да промовирам здрав начин на живот и секако да дадеме резултати на луѓето.

Кампот за почеток ги...

Зашто ви треба персонален тренер?

Луѓето секогаш велат биди свој персонален тренер,но дали секогаш тоа е точно?

Првиот фактор што персоналниот тренер прави е да ти зачува време на многу работи?

Колку пати неделно тежински,кардио,каков тренинг итн.

Намалува ризик за повреда.

Ти станува...

Што е протеин од сурутка?

Иако имам направено видео и постирано за бенефитите на протеинот од сурутка,многу купувачи се збунети од изборот на протеини на маркетот.

Има повеќе видови на протеин од сурутка матрици,концентрат,изолат и хидролизиран протеин.

Дознајте повеќе за бенефитите...

Речи не на стероидите

Поттикнат од многу прашања за младите луѓе и ветувања за брзи резултати што им нудат луѓето, направив видео за да ги едуцирам младите што се стероиди и кои се последиците од истите.

Дизајнирај си сам своја програма

Бидејќи секој сака да се развие а не знае како еве добра статија за тоа како да почнеш со добра програма,исхрана и мотивација за да успееш во твоите намери.

Запомни ти си тоа што јадеш...

Чиа семиња:Античката храна на иднината

Малкумина слушнале за ова семе но тоа се користело уште во 3500 година п.н.е од Ацтеките и Маите како основен ресурс за енергија и издржливост, особено кај војската.

Креатин,неговото дејство и неговите форми

Што е креатин и креатин монохидрат? Креатинот монохидрат е креатин со вода додаена врска за подобра стабилност негова.Креатинот е три-пептид создаден од 3 амино киселини аргинин,метионин и глицин.Го има во одредени храни како црвено...

Мојата трансформација

Се сеќавам кога првпат почнав да вежбам и беше пеколно кога сакав да изградам нешто лично на себе.Не знаев ништо за нутриционизмот камоли што треба да внесам.Имав интернет и знаев англиски многу добро,па не...
Топење масти

Изгубете 8-12 килограми со овој план

Сите сакаат да стопат телесни масти но не знаат како.Држењето на диети ем што не е здраво,со нив се губи исто и големо количество мускулна маса.Затоа треба да се направи доволно дефицит -500 калории...

Мускулна маса

Вежби за почетници за мускулна маса

Почетниците секогаш прават најголеми грешки кога се прави тренинг за мускулна маса. Се ослонуваат на напредни вежбачи кој имаат повеќе искуство,сила,издржливост и можат да го прават тоа со правилна форма и исхрана и затоа...

Колку пари се потребни за градење убаво тело?

Многу голем фактор во градењето убаво тело се финансиите. Без пари нема мед,а и нема и убаво тело. Можеби не сте размислувале така но голем фактор за градење и најскап дел од градењето убаво...
Хормони за балансирање на гладта

Грелин и лептин и нивното дејство кон метаболизмот

Зошто сме гладни? Зошто кога после одредено време чувстуваме глад? Како ќе дознаете дали сте вистински гладни или само сте жедни? Дознајте со статијава нешто повеќе за грелин и лептин.