Polleo Sport

Македонија, Скопје

Инфо

Polleo Sport е глобална мултибренд продавница за спортска облека, исхрана и фитнес опрема

Контакт

Локација

Фотографии

Објави

Комерцијална објава

Кој е првиот избор при вежбањето на Јелена Спенџарска и Жарко Батич?

Вежбањето претставува најдобар начин за одржување на физичката кондиција и здравјето на организмот. Меѓутоа, правилната исхрана и суплементите се од особено значење во целиот процес. Затоа, Јелена Спенџарска и Жарко Батич го избираат најдоброто,...

Како до поквалитетен живот?

Исхраната е од суштинско значење за раст и развој, здравје и благосостојба. Јадењето здрава исхрана придонесува за спречување идни болести и подобрување на квалитетот и должината на животот. Експертите на Polleo Sport препорачуваат неколку...

Комерцијална објава

Како до почист воздух и поздрав живот?

Во последните неколку години сите сме сведоци за квалитетот на воздухот кој го дишеме во главниот град, особено во зимскиот период – рангирани највисоко на листата на најзагадени градови во светот, први во Европа,...

Божиќен и здрав Polleo Sport колач

Овој фит колач е едноставен, брз и неверојатно вкусен. Со оглед дека секое готвење е со цел, овoj рецепт e за оние кои внимаваат на својата линија, токму заради нутритивните вредности.

ESSENTIALS COLLECTION by Zoe

Zoe, омилениот спортски бренд, сo новата колекција ја задржува препознатливата женска естетика, но носи и многу новитети.

3 вкусни рецепти со овесни снегулки

Во последно време од сите страни слушaме дека јаглехидратите треба да се избегнуваат наутро и дека најдобра комбинација се масти и протеини. Но има и индивидуални ставови дека јаглехидратите во форма на овесни снегулки...

Топ 5 суплементи за фит девојки

Ако прашате десет случајно избрани девојки во теретана која е нивната цел, сигурно повеќето од нив ќе се согласат барем во основите.

“BREAK YOUR LIMITS” е новата кампања на Polleo Sport

Polleo Sport ја започнува кампањата "BREAK YOUR LIMITS". Со оваа иницијатива сакаме да ги мотивираме поединците да ги поместат сопствените граници, без разлика дали се работи за стил на живот, поздрава и квалитетна исхрана,...

Темелите на правилната суплементација

Додатоците се користат и се препорачуваат за сите кои сакаат да ги подобрат своите перформанси, да имаат поквалитетен живот, подобра општа здравствена состојба или тежина, да добијат поголема мускулна маса и подобар изглед. Тука...

ОСЛОБОДЕТЕ ГО АВАНТУРИСТИЧКИОТ ДУХ СО НОВИОТ Garmin fēnix 5 Plus

Новата Garmin fēnix 5 Plus линија на часовници ќе ги задоволи потребите на луѓето со авантуристички дух и љубителите на активниот животен стил. Независно дали трчате, возите велосипед или можеби планинарите, напредните функции на...

со Polleo Sport

#BOOST YOUR HEALTH

Никогаш не е доцна да ги замениш лошите навики со здрав начин на живот! Кампањата #BOOST YOUR HEALTH ја лансира Polleo Sport со цел да ја подигне свеста за водење здрав начин на живот....

Што е SUP? (Standup Paddleboarding)

SUP претставува акроним од англискиот јазик кој значи Standup Paddleboarding. Слично како и многу други интернационализми ова не би можело да се преведе конкретно на македонски. Меѓутоа, овој термин се користи за спортот на...

by Polleo Sport

Исхрана за пред и после тренинг

Кога зборуваме за исхраната пред тренинг важно е да се нагласи што му е потребно на вашето тело како би можеле да одработите квалитетен и ефикасен тренинг. Додека после тренингот потребно е да се искористи...

Паметни часовници Sunnto

За сите активни спортисти, професионалци, рекреативци, јогини, маратонци, пливачи, планинари, авантуристи... Must have опрема! Доколку сакате да ги измерите вашите перформанси, да напредувате и да го достигнете својот максимум, несмеете да си дозволите тренинг...

4 Комбинации на суплементи за подобри резултати

Компирчиња и кечап, филм и пуканки, пиво и фудбал... секако, може едно без друго, но зошто кога знаеме дека заедно задоволството е многу поголемо, целосно. Овие комбинации заедно се подобри. Истото важи и за...

FAT BURNER: Помошници што го забрзуваат метаболизмот

Јадевме и пиевме зимава, веројатно и претеравме малку, но време е за враќање на старите патеки, бидејќи се ближи летото и ова е последен период за формирање на тело и симнување на вишокот непотребни...

Комерцијална објава

Протеините не дебелеат – вистина или мит?

Повеќето луѓе што сакаат да се ослободат од вишокот килограми намалуваат внес на јаглехидрати и масти во исхраната, но зголемуваат внес на протеини. Но, некои почнуваат да јадат протеини во неограничени количини. Колку е...

Комерцијален текст

POLLEO SPORT ја отвори втората продавница

Регионалниот лидер во индустријата за спортска исхрана и опрема Polleo Sport ја отвори втората продавница во центарот на Скопје, на булеварот Кочо Рацин (Југо Дрво), во близина на Олимпискиот базен.

Комерцијален текст

Polleo Sport ја отвора втората продавница

Регионалниот лидер во индустријата за спортска исхрана и опрема Polleo Sport ќе ја отвори втората продавница во центарот на Скопје, во близина на Олимпискиот базен, на булевар Кочо Рацин бр.7 (Југодрво).

Комерцијален текст

Протеини – основа во исхраната на сите активни луѓе

Сте се прашале ли некогаш зошто сите луѓе кои редовно се занимаваат со физички активности се толкави љубители на протеини? Зошто нивните додатоци во исхраната се базирани токму на протеини, во најразлични облици и...