BIOkult

Македонија, Скопје

Инфо

БИОкулт со асортиман од над 2000 производи од реномирани европски органски производители и со обучен и услужлив персонал Ви стои на располагање на вас и вашето здравје. Бидете здрави и витални одберете органска храна со врвен квалитет и вкус. Од богатата палета на органска храна, чаеви, житарки и семиња, еколошки производи за домаќинство, масла, како и нашите БИОкулт производи можете да најдете во двете БИОкулт продавници, во ГТЦ на вториот кат и во Тафталиџе, како и на полиците на нашите партнери Рамстор Центар, Тинекс (Годел, Кончар, Зебра), СП маркети, Зегин аптеки, НМД диет клуб (Буњаковец).Телефонски броеви: БИОкулт Тафталиџе 02/3068-280 БИОкулт ГТЦ 02/2455-004 мобилен телефон 075/455-004ФБ профил: https://www.facebook.com/biokult.mk Добродојдовте во нашиот Органски свет!

Контакт

Локација

Фотографии

Објави

Култни рецепти со БИОкулт

Бургери и мафини од хељда

Одлично безглутенско хељдино дуо со многу нутрициски придобивки, органско и гарантирано вкусно за јадење.

Комерцијален текст

Удобност и безбедност дома

Зошто органски детергенти и средства за чистење?! Заради удобност и безбедност дома, за заштита на себеси и своите најмили.

Колку внимание заслужува рокот на траење?

Датумот што го читате на амбалажата понекогаш не дава буквално никаква информација околу безбедноста на храната. Кои намирници ги фрлате долго пред навистина да бидат неупотребливи?

Биокулт рецепти

Киноа Салата

Одличен микс од вкусови и ароми во една чинија...

Валканата вистина зад чистите алишта

Ако веќе вежбате, се грижите за вашето тело и се храните органски и здраво, следниот чекор би бил да се погрижите и за вашиот дом и средината во која живеете преку една мала промена...

Комерцијален текст

Арганово масло

Дрвото арган од видот Argania spinosa, познато и како течното злато на Мароко, е еден од најстарите видови на дрвја на Земјата. Полека исчезнува и сега може да се најде само во југо-западниот дел...

Комерцијален текст

3Д ФИЛТРАЦИЈА – МАСЛО ОД ЛЕН

Лененото семе е далеку познато по неговите бројни лековити својства. Истото може да се употребува на различен начин и според тоа да придонесе за надминување на различни негативни здравствени импликации.

Комерцијален текст

Среќен 5ти роденден Биокулт!

Денес, сабота 09.04.2016 година, ние го славиме нашиот 5 ти роденден. По тој повод голем дел од производите се со намалена цена, ве очекуваме заедно да го прославиме нашиот органски јубилеј.

Антиканцероген пар – куркума и зеолит

И двете суперхрани покажуваат антиканцерогени карактеристики, а во комбинација се моќно антиоксидансно комбо кое ги решава слободните радикали во телото, тешките метали и другите наталожени токсини. Еве зошто овој пар да биде дел од...

Комерцијален текст

Кокосово масло

Кога британскиот истражувач капетан Џејмс Кук пристигнал на полинезиските острови во Тихиот Океан, тој и неговите морнари биле воодушевени од здравиот и убав изглед на локалното население.

Биокулт органски рецепти

Напиток и масло за подобрување на имунитетот

Разни вируси и бактерии нè демнат во зимскиот период предизвикувајќи болести од кои телото секојдневно се брани. Наша задача е да делуваме превентивно, а при првите симптоми на настинка да ги испробаме лековите од...

Подобрете го имунитетот на природен начин

Започнува сезоната на празници, снег, скијање и ниски температури, а во пакет доаѓаат и вирусите, настинките, црвениот нос и болното грло. Започнете уште веднаш со стратегија за природна имунизација за да се заштитите и...

Биокулт органски рецепти

Безглутенска паста и Базилико сос

Вкусен и ефикасен безглутенски оброк. Пастата верно и парира на класичната, а здравствените придобивки се дуплирани во позитива.

Дали сте преосетливи на глутен?

Плејадата на симптоми при неподносливост на глутен може да претставува вистинска загатка за ваш и вашиот лекар. Се смета дека само 5% од пациентите се правилно дијагностицирани со преосетливост на глутен, а останатите за...

Биокулт органски рецепт

Чоколаден десерт

Брз, здрав, органски, хранлив, а пред сè превкусен чоколаден десерт. Лесно се подготвува, а придобивките за вас и оние околу вас се многубројни. Наместо да посегнете по готови пудинзи или чоколади, задоволете ја вашата потреба со...

Комерцијален текст

Од вашиот избор на храна зависи вашето здравје!

Добрата исхрана е важен дел од вашиот начин на живот. Во комбинација со физичка активност вашата исхрана може да ви помогне секогаш да се чувствувате здраво, полни со енергија.

БИОкулт – oргански храм на здравјето

„Што здраво да јадам денес?“ e прашањето што секојдневно си го поставуваме кога ќе го отвориме фрижидерот, кога се шетаме низ рафтовите во супермаркетите или кога го гледаме менито во некој ресторан. „Дали е...

Масло од црн ким (nigella sativa)

Маслото од црн ким се користи од дамнешни времиња во медицински намени и како додаток во исхраната. Легендата за исцелителната моќ на маслото од црн ким е стара илјадници години. Денеска модерната наука се...

Хималајска сол

Се создала пред околу 250 милиони години во најголемиот енергетски центар на Земјата - Хималаите. Извонредно е чиста, со розова боја што се должи на атомите на железо и други атоми вклучени во нејзината...