Biking and Cycling Club EcoDrome Ohrid

> >

Македонија, Охрид

Инфо

Контакт

Локација

Фотографии

Објави

Возобновени трките со точаци по градските улици низ Охрид

Второ издание на Трофеј Благо Мостро

Времиња во црно бело, така барем ние во денешно време ги доживуваме од фотографиите, да се имало велосипед пред 80 години ти било вистинско богатство, Охриѓани пак ентузијасти и клуб оформиле, пишан документ сеуште...

Спортска несреќа и пробушена гума не остави без пласман за престојните Младински Олимписки Игри

Македонија без преставници од Велосипедизмот на МОИ во Нанџин 2014 – Кина

Дупната гума беше причина што Јован Јованоски, нашиот единствен учесник во категоријата на Јуниори, не успеа да го задржи својот пласман.

26.08 - 01.09.2013 Светски Шампионат - Јужно Африканска Република

Македонија за прв пат на Светски Шампионат во Планински Велосипедизам

За првпат во историјата на македонскиот Велосипедизам, Република Македонија зема учество на најпрестижниот натпревар во Планински Велосипедизам.

Етно Село, познато по Карневалот, јавање Магарчина и тазе ѓомлезе од под сач

II XC Куратица 2013

Чист планински воздух, одлично подготвена патека, соборени времињата од минатогодишната трка, ладна лубеница и Курајчко Ѓомлезе за крај ... кој проба знае !!!

Balkan Road Championship

Националниот Тим од Мистична Македониjа

Со овие зборови спектакуларно беше најавена македонската репрезентација во Друмски Велосипедизам, на Балканскиот Шампионат за Кадети и Јуниори кој се одвива во моментов, 02.08 до 04.08.2013 во градот Миеркуреа Чиуц – Романија.

Запре Возот, Заглави Автобусот, Жолти Маички / Трофеј Илинден 2013 - Ала Тур де Франс

Друмски Велосипедизам Трофеј Илинден 2013

Возот на релација Скопје – Куманово, запрен за времетраење од половина час, во завршницата само на 3-4 минути пред цел на најбрзите,  двоспратниот градски автобус на релација Илинден-Скопје.