Atletiks Fitness

Македонија, Скопје

Инфо

Генерална информација за што нудиме.Ние ги тренираме луѓето преку емаил, видео, слики или Skype. Може да дискутираме комплексни работи преку Skype. Да почнете го пополнувате формуларот подоле. Вашата исхрана ќе биде прегледувана преку сервисот Myfitnesspal, каде ќе ни даватенеделен извештај за вашиот калориски и нутритивен внес. Другите работи како тренингот, перфоманси и изведување на вежбите може да се пратат преку youtube или email. Како изгледа тренинг програмата? Ние ви ја пишуваме тренинг програмата со специфични цели за повторувања,серии, пауза и името на вежбите.Според вашето време и можности даваме план за вежбање и исхрана и колку треба да правите кардио тренинг.Што ќе добијам за исхраната? Дали ќе добијам план за исхрана?Ние даваме дневна цел за макронутриенти(протеини.јаглехидрати,масти) и други цели за диетални влакна,течности и порции за зеленчук и овошје.Исто нудиме и препорака за за суплементи. Треба исто да бидете прецизни и да ја мерите храната(куњска вага) Храните се според ваш личен избор,буџет и што имате локално. Плановите за исхрана не се флексибилни и не дозволваат да јадете храни когапатувате,празници,ресторани и било каква промена со вашиот план, не дозволува да се менаџира исхраната. Сепак нашето мото е да ве едуцираме како да јадете, а не да се вратите на старата исхрана. Како се мери прогрес? Прогресот се меери на неделна база преку нашите опсервации од сликите за промена на телесната композиција.Се осигуруваме да вашата тежина биде според вашите цели. За спортистите се осигурувам дека тие прогресираат со перфомансите со подобрување на техниката и правилно изведување на вежбата.Исто прогресот со перфомансите е битен дел од било која програма ако сакаме даподобриме телесна композиција.

Контакт

Локација

Фотографии

Објави

Best old school shoulder exercise (The overhead press)

Кога немале справи и реквизити како денес. А имале само тежини и шипка вежбава била доказ за колку си силен во горниот дел. Преса за рамења или (Overhead press) се прави за добивање мускулна...

Што има во мојата шопинг кеса?

Доста често имам прашања од што треба да купам и одлучив да направам едно видео. Оставете коментар ако сакате некое слично видео...

205 kg Deadlift

Здраво дечки како сме? Пак ние со едно ново видео за личен рекорд на еден од нашите тренер во Атлетикс Фитнес. Иако многу луѓе се плашат...

Old school training во Атлетикс Фитнес

Здраво дечки како сме? Не сме се виделе одамна... Затоа почнавме со нов вид на видеа наречени тренинзи на старата школа. Вежбаме интензивно без никакви машини, само нашето тело и шипка. 

Трансформирајте се за 90 дена заедно со нас - комерцијален текст

#Atletiks90 предизвикот започнува, еве како да учествувате

‪#‎Atletiks90‬ предизвикот започна. Почнувајќи 13 мај, па се до 13 август ќе постирам секој ден што јадам и дневни мерења на вагата. Така ќе си дадам лична и за вас мотивација да го правите...

Што е подобро?

Справи vs Слободни тежини

Од маркетиншка гледна точка машините и справите носат вредност на теретаната, но кога се работи за вашиот прогрес не прават ништо посебно.

Протеински палачинки без веј протеин

Кој е за палачинки со протеини? Многу едноставен рецепт, за 10 минути можете да направите доста вкусни и здрави палачинки.
Погледнете го видео за како да направите протеинска палачинка без веј. Зачленете се на нашиот

Прашање што многу почетници сакаат да го дознаат

Како да направите Deadlift

Што е мртво кревање и како се изведува вежбата? Сите овие прашања што ви се вртат во главата ги имате одговорено во следното видео.

Како до подобро дефинирани стомачни?

3 најефективни вежби за поубав стомак

Добар ден на сите како ви се допаѓа нашето видео за 3-те најдобри вежби за стомачни?
Оставете коментар за што би сакале да биде следното видео за кој дел на телото...

Сабота е ден за работа и за вежбање :)

Саботна мотивација

Погледнете го нашето кратко мотивационо видео во кое правиме високо интензивен тренинг со комбинирање на комплексни вежби, морнарско јаже и јаже за скокање.

Вежбата што вашиот тренер не сака да ја правите

Како да направите мртво кревање(deadlift)

Голем дел од луѓето не знаат како да ја прават оваа вежба, вклучувајќи и некои од сертифицираните тренери како да им ја објаснат вежбата на почетници. Откријте ги тајните на мртвото кревање.

Рецепт за овесна каша

Пробајте ја нашата овешна каша, која се прави многу брзо и едноставно. Без ГЛУТЕН, без ШЕЌЕР и ве заситува во периодите што следува.Ако имате некоја идеја слободно споделете ја со нас, ние сме подготвени за...

Тоа што ви треба е дисциплина, не мотивација

Денешен тренинг

Мотивација секој може да ви даде, дисциплина се гради со времето.

Ви ја откриваме нашата тајна како да ги намалите вишокот килограми

Најдобрата тајна за слабеење

Тајната состојка како да ослабнете е чекор до вас, само отворете го видеото подоле.

Како најбрзо да создадете мускулна маса

Многу прашања за тоа како треба да почнете да вежбате, тренирате за да добиете мускулна маса. Немањето стандарди и земање на совети од типот од теретана и на рекла казала наука ме натера да...

Како да ослабнете без броење на калориите?

Сите знаеме дека ако сакаме да ослабнеме треба да јадеме помалку и да трошиме повеќе. Но сите не успеваме да разбереме каква исхрана треба да следите за да ослабнете. Секогаш има диети што се...

Вистината за јаглехидратите!

Денес владее карбофобија, од палео диетата до Аткинс, јаглехидратите се презентираат како штетни за човечкото здравје. Иако има вистина дека процесираните јаглехидрати се конзумираат повеќе од непроцисираните јаглехидрати и предизвикуваат разни болести како дијабетис...

Вистината за топачите на масти!

Топачите на мастите се рекламираат многу често деновиве. Доаѓа лето и нормално сите сакаат да го стопат вишокот сало што го стекнале од зимата. За да стигнат побрзо до таа цел се ослонуваат на...

ВИИТ (Високо Интензивен Интервален Тренинг)

Високо интервалниот тренинг е во тренд деновите. Тоа е краток, но интензивен тренинг кој гори доста калории. Одберете вежби што вклучуваат повеќе мускулни групи како чучњеви, мртво кревање, веслање, burpees...

Високо протеински доручек

Баравте го добивте. 520 калории вкусен протеински оброк. 62 грама протеини, 48 грама јаглехидрати и 12 грама масти.

Митови за органската храна

Сте се запрашале ли што е вистински органска храна и дали вреди да се плаќа 10 пати повеќе од обичната храна? Дознајте што навистина стои зад органската храна и што вистински значи терминот "органски".

Факти за без глутенската храна

Денес главниот виновник во целата храна за исхрана е глутенот и лебот. Дали лебот и житариците заслужуваат таков третман или ова е пак некој нов тренд кој сака да ви ги земе вашите...

Несакани ефекти од креатин и други митови

Освен ако неодамна сте пристигнале од друга планета, веројатно веќе знаете веќе дека креатинот е еден од ретките додатоци кој всушност делува. Креатинот се користи како начин за подобрување на атлетските перформанси многу подолго...

Математиката на губење тежина

Сте се запрашале, каде ли oди таа тежина што ја губите од вашето тело? Во што се претвара, во воздух, вода или во некоја друга супстанца? Добијте го одговорот во следново видео.

Како се дефинираш себеси?

Во денешниот свет каде што успехот е загарантиран ако имате богатство или колку луѓе имате на социјалниот свет, забораваме едно големо прашање. Што вистински нè дефинира нас?

Дали насочената редукција на масти е мит?

Насочена редукција се однесува на идејата дека мастите можат да бидат намалени во одредена област од телото со користење на одредени вежби. Тоа е идеја која ги тера луѓето да прават многу чудни нешта.

Дали делува?

Гарсинија Камбоџија за губење на тежинатa

Ако сакате да го користите екстрактот од Грасинија Камбоџија за да ви помогне при губењето на тежината, првото и веројатно најважното нешто што можам да ви го кажам е дека не функционира како што...

Зашто БМИ мерењето не е точно?

БМИ е нешто што го слушате често на интернет, кај вашиот доктор и кај сите луѓе што се занимаваат со здрава исхрана. БМИ е измислен како брз начин за да ви каже дали сте...

10 варијации на чучњевите

Ерин Стерн демонстрира неколку варијации на чучњеви. Погледнете, научете и демонстрирајте на себе.

5 работи што вистински го забрзуваат метаболизмот

Во оваа статија ќе збориме за што навистина го забрзува метаболизмот и ја забрзува оксидацијата на мастите. Од премногу статии што ветуваат дека ќе ви го зголемат ова се докажани,тестирани лично на себе...

Што е гликоген?

Често спомнуваме  за него и можеме да кажеме дека е еден од најважните резерви за спортистите кога се работи за перфоманси и издржливост во било кој спорт.

Чудните моќи на плацебо ефектот

Одамна сум сакал да ја потенцирам моќта на овој ефект и за неговото полезно дејство кон лечење некоја болест или психичка состојба (депресија).

Топ 10 храни богати со магнезиум

Магнезиумот е важен минерал потребен од страна на телото за одржување на нормални мускулни и нервни функции, притоа имајќи здрав имунолошки систем, одржување на срцевиот ритам и градење на силни коски.