таг / успех

Академијата за боречки вештини "ЗА НЕД ДО" на 6-тиот интернационален шампионат во боречки вештини и 10-тиот традиционален сегрчки шампионат во боречки вештини "Мигдониа" 2017-та кои се одржаа во Солун на 25 и 26 ноември, и овој пат постигнаа огромен успех.

На 18ти Ноември македонските вушу санда клубови со свои членови земаа учество на шестото издание на отвореното вушу првенство во Осло, Норвешка.

Академијата за боречки вештини "ЗА НЕД ДО" од Битола во периодот од 5 до 7 мај 2017 година зеде учество на Светскиот шампионат во боречки вештини кој и годинава се одржа во Сер а на покана на Грчката федерација за боречки вештини и градоначалникот на општина Сер.


Македонските кајакари на диви води настапија на Отвореното првенство во Босна и Херцеговина кое се одржа од 15-16ти октомври 2016 година.

Македонскaта експедиција во Сараево броеше 18 натпреварувачи кои остварија забележителен успех.

Цицибаните на клубот АСК Скади од Скопје, викендов учествуваа на две трки во Веинебене, Австрија каде ги сардисаат горните места во слаломските и велеслаломските трки.

На 02-ри август, Дејан Тодевски ја успешно ја реализираше својата цел и за помалку од 24 часа стапна на трите највисоки врвови на Балканот Мусала, Вихрен и Митикас.

Анализа на Авдил Салихи, Дипломиран Професор за физичко образование и спорт како и познат тренер по борење.

По напорниот викенд , каде на турнирот „МЕЧ НА ШАМПИОНИТЕ” членот на боксерскиот клуб „УНИВЕРЗАЛЦИ”, Марко Стојаноски го нокаутираше својот противник и се закити со златниот медал и заедно со својот тренер Васко Цубалевски ја продолжија својата победничка низа.

 

Конечно после долги години работа и откога го сменивме стартот на трката Скопскиот маратон доби и насловна страница во #DistanceRunning најпрестижен магазин за маратонско трчање кој се печати во 500.000 примероци. Не може секој маратон во светот да се пофали со насловна страница во овoј магазин...

Анита Величковска и Левeнт Рифат од велосипедскиот клуб "Oxygen" беа нашите претставници на Крос купот "Црна Трава" што се одржа во Србија на 20.06.2015. Трката иако беше куп натпревар на Србија беше од отворен карактер каде учество можат да земат и натпреварувачи од други земји. Во женска категорија (елит жени) Анита го освои второто место, додека Левант во категорија U23 го освои првото место. 

FB Препораки