таг / скаут

Полека но сигурно, новогодишното шопинг лудило го зема својот залет. Секој од нас се обидува да пронајде некој интересен, несекојдневен подарок за своите најблиски. Земајќи во предвид дека имаме повеќе блиски луѓе кои сакаме да ги даруваме но исто така не заборавајќи дека зимскиот одмор се ближи, ние во Скаут Аутдор Шоп подготвивме акција или Новогодишна Весела Математика, во која што повеќе купуваш толку повеќе добиваш.  

Дизајниран да биде сигурен придружник каде и да одите, комбининацијата на часовник, висиномер, барометар и компас, информации за времето, ќе го извлече истражувачот од вас.

Проверете ги неверојатните успеси на врвната шведска спортистика, која за партнер во своите аванутри го одбра Suunto.

 

Како правилно да се облечете за на планина? Слоевито! Функционална долна облека, флис јакна и водоотпорна и дишлива јакна.

Можете да бидете активни на сите временски услови, само доколку вашата облека ви овозможува перфектна заштита. TEXAPORE материјалите од брендот JACK WOLFSKIN ја обезбедуваат потребната заштита, бидејќи тие се апсолутно и перманентно воддотпорни и отпорни на ветер, а во исто време и многу дишливи.

Во соработка со професионалниот велосипедист Oscar Pereiro (шампион на Tour De France), Dare 2b ја создава AEP линијата за велосипедизам. Овие вешто дизајнирани парчиња облека, совршено прилегат на телото и овозможуват максимален комфор и изведба.

Кога Џозеф Р. Гербер ja опиша неговата млада компанија „Гербер Легендарни ножеви" како „Раѓањето на претпријатието што ќе прерасне во голем бизнис", тоа е вистина, и тоа не е за потценување бидете сигурни.

Линијата термоси "SIGG HOT & COLD", која во 2014 година ја лансираше швајцарскиот бренд SIGG, е добитник на наградата "Red Dot Award 2014", за извонреден продукт дизајн. Оваа етикета за специфичност е интернационално препознатлива и се однесува на производи со највисок иновативен дизајнерски квалитет.

Подгответе се за безгрижна зимска авантура со вашите деца, со топла, водоотпорна и дишлива облека од брендовите REGATTA и D2Be.

Реномираниот англиски бренд REGATTA, уште од 1981 година, им помага на луѓето да уживаат во природата, без тоа многу да ги чини.

Експертите од тимот на JACK WOLFSKIN ве советуваат како да го одберете совршениот ранец.

FB Препораки