таг / репрезентација

Фудбалската репрезентација на Македонија го стартува својот поход во новото натпреварување на УЕФА, Лигата на Нации.

Викендов, планината Водно и Скопје беа домаќини на 17-тото Европско првенство во планинско трчање во организација на Македонската Атлетска Федерација како дел од календарот на Европската Атлетска Асоцијација и ИААФ.

Кик боксинг репрезентацијата на Македонија На Светското првенство кое се одржува во Белград на првиот и вториот ден од своите настапи веќе има загарантирани 2 медали.

Овој викенд Македонската репрезентација во кик бокс отпатува во Сан Себастијан, Шпанија од 23-30.08.2015 година каде ќе земе учество на Европското јуниорско кадетско првенство.

Македонскиот олимписки комитет во соработка со Веслачката федерација на Македонија во целост ги покри сите финансиски трошоци за 5 (пет) члената млада македонска веслачка репрезентација во однос на нивното учество на младинското Светско првенство кое од 2 до 6 Август ќе се одржи во Тракаи (Литванија), а на кое ќе учествуваат повеќе од 700 веслачи од 59 држави ќе учествуват.

Кик Боксинг Федерацијата на Македонија Ве известува дека Македонската сениорска репрезентација ќе земе учество на Светско сениорско првенство во Белград –Србија од 25-31.10.2015 година.

Американската женска фудбалска репрезентација си ја сфати озбилно работата за време на подготовката за светското фудбалско првенство што се одржа во Германија минатата година, на кое американките стигнаа до финалето кое заврши со резултат 2-2 против Јапонија, но пеналите пресудија со 5-3 во корист на Јапонките. Ова видео сведочи за напорната работа која ги однесе американките до финале. Со сигурност ќе се повтори видеото, а и тренинзите што ќе претходат на следното светско првенство на кое домаќин ќе биде  Канада во 2015 година.

FB Препораки