таг / протеини

Повеќето луѓе што сакаат да се ослободат од вишокот килограми намалуваат внес на јаглехидрати и масти во исхраната, но зголемуваат внес на протеини. Но, некои почнуваат да јадат протеини во неограничени количини. Колку е тоа всушност добро за вашето тело?

Протеините се хранливи материи што се наоѓаат во прехранбени производи од животинско потекло, овошни дрвја и мешунки.

Овој здрав чоколаден мус е полн погодок кога сакаш да јадеш нешто богато и со крем. Погледнете го видеото за да видите како да го направите.

Најдобар начин за да симнете килограми е наутро да јадете здрава храна. Следете ги овие 3 правила секое утро и за кратко време ќе имате задоволителни резултати.

ОДБРЕТЕ ГО ВАШИОТ ПАКЕТ, ЗАШТЕДЕТЕ И ДОБИЈТЕ ПОДАРОК ОД НАС!!!

Новиот бренд во нашата понуда "SUPERIOR14" со најдобри цени во Македонија и пошироко!

Тортиљите кои се продаваат во маркетите се преполни со вештачки додатоци, адитиви и бои. Подготовката на тортиљи во домашни услови е многу едноставна и брза, ќе ви бидат потребни 15 - 20 мин. Овие свежи домашни тортиљи ќе бидат премачкани со вкусен намаз од грав и црвена леќа и наполнети со свеж зеленчук.

Витаминот К е веројатно најмалку познат витамин, но има важна улога во здравјето на луѓето.

Сте се прашале ли некогаш зошто сите луѓе кои редовно се занимаваат со физички активности се толкави љубители на протеини? Зошто нивните додатоци во исхраната се базирани токму на протеини, во најразлични облици и вкусови?

Со почеток од 16.11.2015 од 9 часот па се додека имаме на располагање од залихата наменета за оваа промоција, ќе поклонуваме протеински оброци од сурутка од Whey Phase на 4DN USA.

Ако дилемата „пиво или шејк” после петочната сесија ви прави проблем...

FB Препораки