таг / облека

Трчањето е спорт на отворено за кој ретко кога има совршени услови за тренинг. Честопати тренингот е пропратен со силен ветер, високи температури, дожд, магла, влага а понекогаш и со екстремно ниски температури. Да се биде тркач значи да се биде посветен на спортот дури и кога температурата е длабоко во негатива.

Полека но сигурно, новогодишното шопинг лудило го зема својот залет. Секој од нас се обидува да пронајде некој интересен, несекојдневен подарок за своите најблиски. Земајќи во предвид дека имаме повеќе блиски луѓе кои сакаме да ги даруваме но исто така не заборавајќи дека зимскиот одмор се ближи, ние во Скаут Аутдор Шоп подготвивме акција или Новогодишна Весела Математика, во која што повеќе купуваш толку повеќе добиваш.  

Ниските температури нè влечат поблизу до грејните тела, а подалеку од патеките за трчање и она спонтаното облекување на патики и еден час луфтирање станува сè потешко и потешко. Како да се мотивирате кога зимата ве демотивира?

Зимските услови знаат да бидат специфични кога во прашање се подолгите престои во природа каде што потребно е на себе да имате соодветни парчиња облека за во исто време да се остане сув, но и да не замрзнете. Облекувањето во слоеви е темелот на соодветното облекување во зима, единствено треба да знаете како точно тоа да го направите и кога да почнете да „лупите“ од слоевите.

Можете да бидете активни на сите временски услови, само доколку вашата облека ви овозможува перфектна заштита. TEXAPORE материјалите од брендот JACK WOLFSKIN ја обезбедуваат потребната заштита, бидејќи тие се апсолутно и перманентно воддотпорни и отпорни на ветер, а во исто време и многу дишливи.

Во соработка со професионалниот велосипедист Oscar Pereiro (шампион на Tour De France), Dare 2b ја создава AEP линијата за велосипедизам. Овие вешто дизајнирани парчиња облека, совршено прилегат на телото и овозможуват максимален комфор и изведба.

Една од широкопознатите компании поборници за светската екологија и заштитување на природата, Патагонија, минатата недела за време на шопинг-консумеристичко настроениот „Црн Петок” најави дека ќе донира 100% од профитот направен за време на овој период во еко-организации кои се борат за зачувување на природата и екологијата. 

Како правилно да се облечете за на планина? Слоевито! Функционална долна облека, флис јакна и водоотпорна и дишлива јакна.

Подгответе се за безгрижна зимска авантура со вашите деца, со топла, водоотпорна и дишлива облека од брендовите REGATTA и D2Be.

Реномираниот англиски бренд REGATTA, уште од 1981 година, им помага на луѓето да уживаат во природата, без тоа многу да ги чини.

Сезонски попуст на облека од cветски познатите брендови Jack Wolfskin, Salewa, Regatta, D2Be и Pro Feet. Одличен ДИЗАЈН, КВАЛИТЕТ и ФУНКЦИОНАЛНОСТ за одлична ЦЕНА.

FB Препораки