таг / млади таленти

Изминатиот викенд бевме во Лесковац на Меѓународен митинг во пливање, но бидејќи е прв во сезоната, резултатите не се во преден план.

Младоста и успехот на тринаесетгодишниот триатлонец Давид Мијалов се за почит, особено неговата упорност и вложување во целиот тренажен процес. Затоа решивме да направиме интервју со него, за да доловиме одблиску како е да си млад триатлонец.

Тајната на добрите резултати лежи во индивидуалната работа со играчите. Првата школа за индивидуална работа во Македонија под водство на еден од најдобрите тренери во Македонија и специјалист за индивидуална работа со млади играчи Горан Андреевски изведе еден тренинг за К4Т.МК.

Клаудио Нанкуфил, осумгодишното момче од Аргентина кој ја има истата приказна со хормонот за раст како и Лео Меси станува медиумска сензација откако Барселона го зема за проба.

Спонтано, за време на 46-тиот балкански шампионат во едрење накратко поразговаравме со Ердал Љушо, наш успешен едриличар и репрезентативец кој со задоволство ни одговори на прашањата. 

Саџ Донели можеби наизглед не ви делува како сериозна конкуренција, бидејќи таа е само нормално нежно девојче... сè додека не влезе во кајакот низ брзаци и водопади, каде се носи рамо до рамо со возрасните професионалци...

Стиховите од "Неправда" на групата Лева Патика си дојдоа како измислени за насловот на ова интервју, нормално со мали измени. Лина Ѓорческа е тенисерка со огромен потенцијал во Македонскиот тенис, има 20 години и го има направено најдобриот пласман во женска конкуренција на една македонска тенисерка..Прашањата се со бекхенд, одговорите се со форхенд. Џус!!

Наместо на негови години да вози трицикл, тоа вози напреден скејт. 

На митингот учество земаа 420 пливачи од 29 пливачки клубови и тоа од Србија, Бугарија, Албанија, Косово, Русија, Израел и Македонија.

Нашиот млад талент од Неготино, Тони Лазов, на 13 годишна возраст успеа да го совлада бугарскиот велемајстор Никола Спиридонов. 

Во саботата на 01.06.2013 во Сараево, Босна и Херцеговина се одржa 14 тиот Традиционален карате фестивал – Денови на Нови Град 2013 во организација на општина Нови Град, Сараево.

FB Препораки