таг / квалитет

Додатоците се користат и се препорачуваат за сите кои сакаат да ги подобрат своите перформанси, да имаат поквалитетен живот, подобра општа здравствена состојба или тежина, да добијат поголема мускулна маса и подобар изглед. Тука треба да се стави посебен акцент на состојките и нивната синергија, дозата, и времето во кое треба да се земат.

За сите девојки и жени кои уживаат во секој момент од денот, ZOE ја подготви новата колекција WOMEN:NOW која инспирира.

Повеќето луѓе што сакаат да се ослободат од вишокот килограми намалуваат внес на јаглехидрати и масти во исхраната, но зголемуваат внес на протеини. Но, некои почнуваат да јадат протеини во неограничени количини. Колку е тоа всушност добро за вашето тело?

Стапалата си бараат особено внимание и нега бидејќи се одговорни за многубројни движења, сакани и несакани прилагодувања во однос на подлогата. Тие се композиција од многу мускули, ситни коски, тетиви и лигаменти кои што даваат специфичност во реализацијата на движењата. Целата тежина од телото паѓа на нив додека секојдневно носиме разновидни обувки во кои се движиме, стоиме, спортуваме... и кои не секогаш ни се пријатни за носење при што придонесуваат за развој на габични и бактериски инфекции, испукани, уморни и болни стапала. 

Повеќенаменски гел составен од високовредни етерични масла, без штетни ефекти - тоа е Арника Алгасан гел!

Униор алатите за велосипеди сега се официјални партнери на четирите водечки UCI World Tour екипи: Etixx - Quick-Step Cycling Team, Movistar Team, Team Sky и Trek-Segafredo.

Доколку и покрај брзото и динамично живеење сè уште наоѓате начини да се храните здраво, тогаш со сигурност смутито е дел од вашата секојдневна рутина. Лесно, брзо и едноставно за подготовка, а одлично за внесување на голема количина на витамини, миниерали и хранливи материи, смутито полека си се наметна како задолжителен дел од секојдневието на многумина.

Ако сте одлучиле да работите на оформување на мускулна маса, сигурно сте свесни за важноста од избор на квалитетна програма за вежбање и исхрана, се со цел брзо да напредувате.

Зошто органски детергенти и средства за чистење?! Заради удобност и безбедност дома, за заштита на себеси и своите најмили.

Регионалниот лидер во индустријата за спортска исхрана и опрема Polleo Sport ќе ја отвори втората продавница во центарот на Скопје, во близина на Олимпискиот базен, на булевар Кочо Рацин бр.7 (Југодрво).

Марио Шаревски како истражувач на Македонија кој е постојано на својот велосипед ги препорачува Adidas Terrex патиките.

FB Препораки