таг / фристајл

Acro Macedonia како еден од најстарите параглајдинг клубови во Македонија, покрај класичните курсеви, нуди и freestyle курсеви за понапредни пилоти.

НЕКОЛКУ ЗБОРОВИ е наградуван документарен филм кој ја следи животната приказна на еден од најдокажаните скијачи во светот Кандид Товекс.

На 7 април 2013 година на 29 годишна возраст почина Шелон Милер (Chelone Miller), во сноубордерскиот свет познат како "Chilly".

Како дел од овогодинашниот ЕХО фестивал беше и гостинот Бине Жалохер од Словенија, професионален фристајл и фрирајд скијач кој имаше своја презентација и проекција на филмот „Untouched”. Бине беше расположен и за малку качување на секогаш прекрасната Матка, а во истиот тој убав ден направивме и кратко видео интервју за него, неговата пасија и погледите кон активниот животен стил. 

Со големиот замав и популарност на уличното тренирање во тек е и кумановскиот асфалт. Горди сме што имаме вака млада и жилава екипа која што со своите елементи, тренинзи и посветеност се рамнат со светските фаци во овој спорт. Со феноменално склопено видео ви ги претставуваме, кумановците кои израснаа во гладијатори на шипка.

И покрај тоа што бебето на Емили плива во мирни води, тоа не ја спречува таа да растура во фристајл на дивите, во регионалните кајак тури во САД. А малото е закажано за 19ти јули, па сега видете вие каков тандем се овие двајца.

FB Препораки