таг / белград

Од 20-21 Mај 2017 во Белград се одржа првиот SCCS (Strength & Conditioning Coaches Seminar) во организација на Борис Симурина. Семинарот беше наменет за кондициски тренери кои работат во групни и индивидуални спортови, персонални тренери и фитнес ентузијасти.

Македонија со полн плен се враќа од светското првенство во Кик Бокс кое се одржа во Белград.

Кик Боксинг Федерацијата на Македонија Ве известува дека Македонската сениорска репрезентација ќе земе учество на Светско сениорско првенство во Белград –Србија од 25-31.10.2015 година.

Во Белград од 24 до 27 септември ќе се одржи балканскиот тимски шампионат во Сквош, каде што ќе настапат тројца наши натпреварувачи: Кирил Сотировски, Стефан Шишовски и Горан Панев.

 

Пат до големата Воена Парада во Белград по повод 70 години од Ослободување од фашизмот на која присуствуваше рускиот претседател Владимир Путин (16.10.2014) 

На 8 декември во Белград ќе се одржи европското првенство во крос на кое ќе настапат нашите атлетичари Кокан Ајановски во сениорска и Александар Стојановски во јуниорска конкуренција.

Кик боксинг репрезентацијата на Македонија На Светското првенство кое се одржува во Белград на првиот и вториот ден од своите настапи веќе има загарантирани 2 медали.

На шестото Балканско тимско првенство во сквош кое се одржуваше на 25-ти и 26-ти септември во Белград, Србија, учествуваа 8 репрезентации во машка конкуренција и 6 во женска.

Белградскиот маратон 2015 помина во одлична организација, учество земаа 4500 натпреварувачи од 56 земји меѓу кои и од Македонија..Браво за сите оние што го "прошетаа"  Белград на најубавиот можен начин.

Кик Боксинг Федерацијата на Македонија Ве известува дека од Европскиот куп ,,Белград Опен " – Србија што се одржа од 28.02-3.03.2014 година Македонската репрезентација се врати со освоени 2 медали, 1 златен и 1 бронзен.

FB Препораки