Статии

Ни случајно не е тоа што прво ќе ви падне на памет, но сепак исто толку вредно за внимание!!

Изминатата ски сезона на Попова Шапка нè посетија шармантните девојки од Липстик Продукција за да уловат некој кадар за нивното ново остварување ... 

Пред три години професионалната скијачка атлета Симон Думонт ги спои парк скијањето со Big Air скокови и стигна до својот втор проект под заштитната капа на кој друг ако не Ред Бул во потпишаните серии или уште попознати како "Signature Series".

Новите скијачки наочари Oakley Airwave хибридно стокмени ќе ви приуштат максимално уживање, така да новата сезона на снежно задоволство освен пиењето чај на бачило ќе биде анимирана и со овој гаџет.

Кога ќе ги споиш браќата Ерик и Џон Џексон, додадеш 6 месечна авантура на 2 континенти со поминати 24 илјади километри, и тоа звучи прилично интересно... Кога на сето тоа ќе го приклучиш и најпрепознатливиот сноубордер Тревис Рајс, целото тоа исфилувано од Ред Бул Медиа Хаус... Е тоа е веќе неодоливо!