Наслов

Тестенини со карфиол

Вкусна и лесна тава...

 
  • 250 грама карфиол
  • 350 грама макарони
  • 2-3 чешниња лук
  • 250 грама сирење
  • 3 лажици маслиново масло
  • 200 грама кисела павлака
  • сол и бибер
 

1. Во зовриена вода се варат макароните околу 15 минути, а потоа се додава исчистениот карфиол и се доварува околу 10 минути.

2. Во намастено тавче се ставаат исцедени тестенините и карфиолот, па се прелеваат со смеа од павлака, маслиново масло и изрендано сирење.

3.Се пече 15 минути на 220 степени.

27 Октомври 2014

За авторот