Без рецепт

Овој фит колач е едноставен, брз и неверојатно вкусен. Со оглед дека секое готвење е со цел, овoj рецепт e за оние кои внимаваат на својата линија, токму заради нутритивните вредности.

Во последно време од сите страни слушaме дека јаглехидратите треба да се избегнуваат наутро и дека најдобра комбинација се масти и протеини. Но има и индивидуални ставови дека јаглехидратите во форма на овесни снегулки се фантастична опција за појадок.

Ако ви остане гравче од предходниот ден, но не ви се јаде во иста форма пробајте го овој ектра вкусен комбо...

Тортиљите кои се продаваат во маркетите се преполни со вештачки додатоци, адитиви и бои. Подготовката на тортиљи во домашни услови е многу едноставна и брза, ќе ви бидат потребни 15 - 20 мин. Овие свежи домашни тортиљи ќе бидат премачкани со вкусен намаз од грав и црвена леќа и наполнети со свеж зеленчук.

Јако освежително за секоја доба од денот и ноќта!

Прекрасна летна вегетаријанска варијанта на мусака. 

Пробајте ги старите добри пржени лепчиња во благо руво.

Кога баба го правеше со домашна урда...

Додека сеуште имаме вкусни и големи домати може да го пробате овој рецепт...

Летен поинаков овошен десерт со праски...

Facebook