Наслов

НОВОГОДИШНА ВЕСЕЛА МАТЕМАТИКА ВО СКАУТ

Полека но сигурно, новогодишното шопинг лудило го зема својот залет. Секој од нас се обидува да пронајде некој интересен, несекојдневен подарок за своите најблиски. Земајќи во предвид дека имаме повеќе блиски луѓе кои сакаме да ги даруваме но исто така не заборавајќи дека зимскиот одмор се ближи, ние во Скаут Аутдор Шоп подготвивме акција или Новогодишна Весела Математика, во која што повеќе купуваш толку повеќе добиваш.  

Jack Wolfskin

Повеќето од Вас се добро запознаени со познатите светски брендови кои можете да ги најдете во нашата продавница, но еве ќе направиме уште едно мало потсетување на долгата листа на водечки производители во аутдор индустријата кои се присутни во Скаут Аутдор Шоп:  

 • Jack Wolfskin 
 • Salewa 
 • Regatta 
 • Dare2B 
 • Sigg 
 • Braun 
 • GoPro 
 • NiteIze 
 • Sea To Summit 
 • Gerber 
 • Silva 
 • Suunto 
 • Uvex
 • Dynafit
 • F-Lite

Gerber Gift Tin

SIGG - Swiss made since 1908

 

Мора да напоменеме дека секој од брендовите има максимален попуст, но сепак во комбинација на неколку производи можете да го добиете максимално задоволство во шопингувањето кај нас. 

Новогодишната Весела Математика е следна, 

 • за 1 купен  производ  добивате  10%
 • за 2 купени производи добивате 15%
 • за 3 купени производи добивате 20%
 • за 4 купени производи добивате 30%

Целокупниот асортиман на брендовите е збогатен со актуелните колекции есен/зима меѓу кои можете да најдете голем избор на облека, обувки, опрема и додатоци, воедно и скијачката колекција кои се составен дел од актуелната акција.

Dare2B - The Art of Skiing

Асортиманот можете да го проверите на нашиот веб www.scout.mk или доколку сте фан на социјалните мрежи да не следите на нашата ФБ страна.

На здравје шопингување и
Среќна Нова Година и Честит Божиќ! 

20 Декември 2016

За авторот