Минатиот викенд од 18ти до 19ти мај 2019та, на Матка се одржа традиционалниот алпинистички собир "Македонски алпинистички великани" кој традиционално се случува секој мај. Во рамките на собирот...

На 20 мај на 70 годишна возраст почина легендарниот Ники Лауда. Австриецот кој одбележа една цела декада во мотоспортот, ќе остане запаметен како еден од најголемите борци и родени шампиони кој...

На Националната арена „Тодор Проевски" в среда од 18:30 часот ќе се одигра 27. финале од Купот на Македонија . За трофејот ќе се борат Македонија Ѓ.П. и Академија Пандев

Оваа година хотелот Гогов по втор пат го организира спортскиот настан „Пехчево на точак”, а годинава покрај велосипедската тура, настанот беше проширен со офф-роуд џип тура и со планинарска тура...

Од денес, сите велосипедисти на Водно имаат на располагање сервисна станица со држач за велосипеди, алати и пумпа. Станицата се наоѓа на вториот паркинг на Средно Водно. Ја поставивме во соработка...

Пријавувањето за Европскиот јуниорски куп и националното триатлон првенство (06-07 јули 2019г.) во Охрид започна!

Изложбата Celebrate Life / себе - промена на дизајнерот Горан Костовски – Ind.o.g. ќе биде отворена на 21 Мај 2019 г. во Мобилна/Монтажна галерија на Центарот за современи уметности, локација:...

Овaa среда на 15.05.2019, Непалецот Ками Рита Шерпа успеа да се искачи на највисоката точка на светот по 23-ти пат. 

Кој ќе ја освои лигата во М18 конкуренцијата? Вечерва од 21 часот, низ директен пренос на МОК ТВ каналот.

Следниот викенд на 25 мај со старт од Свети Наум и Елешец ќе започнат две планински трки во рамки на првото издание на настанот Охрид Треил. Биди дел од настанот, уживај во природата и предизвикај...

Во рамките на денешните натпревари (14.5.2019 вторник) беа одиграни натпреварите во одбојка и ракомет во машка и женска конкуренција од дветтата недела од Универзитетската лига на УКИМ