Наслов

Куп финале: Македонија ЃП - Академија Пандев
Локација: 
Национална Арена Филип II Македонски
Држава: 
Македонија
Датум: 
Среда, 22 Мај, 2019 - 06:30

Контакт

Во 27-мото финале на Купот на Македонија копјата ги вкрстуваат ФК Македонија Ѓорче Петров од Скопје и ФК Академија Пандев од Струмица. Натпреварот се игра на „Националната Арена Тоше Проески" во Скопје (екс „Филип II") со почеток од 18.30 часот.

Патот до финалето: http://macedonianfootball.com/macedonian-cup-2018-19/

Досегашни финалиња: http://macedonianfootball.com/macedonian-cup-history/

Трето финале за „Лавовите" кои го бркаат вториот трофеј, додека „Академците" за првпат ќе го осетат шармот на едно финале.

Картите ќе бидат џабе, само стотче! Наскоро ќе бидат достапни за купување. Дојди и поддржи го домашниот фудбал, наш си е!

За овој настан сеуште нема пријавено гости.