Островот не заборава – Хилсборо

На 15 април 1989 година, Британија и светот беше сведок на една од најголемите спортски трагедии која што се случи на западната Лепингс лејн трибина на Хилсборо стадионот на Шефилд Јунајтед каде во куп натпреварување помеѓу Ливерпул и Нотингем Форест загинаа 96 луѓе. 25 години подоцна, островот не заборава..

Извор