Вкусот на Скопје 2019

Датум на почеток:

23.02.2020

Време на почеток:

09:00

Локација:

НАСТАНОТ ЗАВРШИ

Време до почеток

00
Недели
00
Ден
00
Час
00
Минути

Инфо

Кога ќе се спомне пролет во Скопје, помислуваме на зелените прекривки на Градскиот парк, свежината на високите дрвја и неповторливите дружби со пријателите. Токму таму, во срцето на Скопје, љубителите на добрата храна ќе имаат можност да бидат понесени од целосен гастрономски хедонизам! ?

Станува збор за првото издание на фестивалот на улична храна “Вкусот на Скопје” кој ќе имате можност да го посетите на 18-19 мај. Овој дводневен настан ќе ги обедини најдобрите локални сендвичари и ресторани чии сочни специјалитети нема никого да остават рамнодушен! Ќе имате можност да дегустирате разноврсна улична храна и да се препуштите на фузијата од зачини, ароми и различни вкусови кои дефинитивно ќе Ви го задоволат апетитот. ???

“Вкусот на Скопје” има и своја едукативна страна – бројните учесници во програмата на дело ќе ги прикажат своите врвни кулинарски вештини и ќе ни приредат интересни демонстрации за готвење на нови рецепти и едукативни презентации за исхраната и здравјето.
За да дополнително го разубавиме паркот – во вечерните часови не очекува опуштање со локалните музичари…

Целата програма можете да ја погледнете тука: https://bit.ly/2VCtz0l

Известете ги своите пријатели и дојдете на еден поинаков викенд… Се гледаме на Школка! ?

Автор

Mladena Petrova

Виница

Македонија