Куп финале: Македонија ЃП – Академија Пандев

Датум на почеток:

23.02.2020

Време на почеток:

04:30

Локација:

НАСТАНОТ ЗАВРШИ

Време до почеток

00
Недели
00
Ден
00
Час
00
Минути

Инфо

Во 27-мото финале на Купот на Македонија копјата ги вкрстуваат ФК Македонија Ѓорче Петров од Скопје и ФК Академија Пандев од Струмица. Натпреварот се игра на „Националната Арена Тоше Проески” во Скопје (екс „Филип II”) со почеток од 18.30 часот.

Патот до финалето: http://macedonianfootball.com/macedonian-cup-2018-19/

Досегашни финалиња: http://macedonianfootball.com/macedonian-cup-history/

Трето финале за „Лавовите” кои го бркаат вториот трофеј, додека „Академците” за првпат ќе го осетат шармот на едно финале.

Картите ќе бидат џабе, само стотче! Наскоро ќе бидат достапни за купување. Дојди и поддржи го домашниот фудбал, наш си е!

Автор

Toni Ackovski

Скопје

Македонија