Фокс Алпски Куп

Датум на почеток:

27.02.2020

Време на почеток:

08:30

Локација:

НАСТАНОТ ЗАВРШИ

Време до почеток

00
Недели
00
Ден
00
Час
00
Минути

Инфо

Ski Club Fox Ви претставува Фокс Алпски Куп натпревар во дисциплина велеслалом на ден 24 Февруари 2019.
Ве покануваме да бидете дел од нашата трка, која ќе биде исполнета со дружба, забава и награди за најдобрите. ⛷️?

ℹ️ Информации:
➖ Категории:
– У8 2011-2012
– У10 2009-2010
– У12 2007-2008
– У14 2005-2006
– У16 2003-2004

➖ Програма:
– 09:30 оглед на стаза
– 10:00 почеток на натпревар
– прогласување и доделување награди

➖ Локација:
Галички ски лифт
Ски центар Маврово

➖ Награди:
– Медали
– Дипломи
и останати награди

➖ Рок на пријавување до 22.02 на http://foxski.mk/
Стартнина: 300ден
Уплата на стартнината се врши на лице место.

❗️ Сите натпреварувачи задолжително е да се натпреваруваат со кацига! Натпреварувачите се натпреваруваат на сопствена одговорност односно одговорност на родителите или ски клубот кој го претставуваат.

Се гледаме на планина! ✅⛷️

Автор

Mladena Petrova

Виница

Македонија