Сноуборд куп – Попова шапка 2014

Датум на почеток:

03.01.2014

Време на почеток:

09:00

Локација:

НАСТАНОТ ЗАВРШИ

Време до почеток

00
Недели
00
Ден
00
Час
00
Минути

Инфо

Сноуборд Клубот Полар во соработка со Скијачката Федерација на Македонија, Елем Турс и Ски Центарот Попова Шапка ве покануваат да присуствувате на ФИС Сноуборд Купот – Попова Шапка 2014.

Oвој настан е дел од календарот на Светската Скијачка Федерација – ФИС, a на натпреварoт веќе се најавени повеќе од 50 натпреварувачи во машка и женска конкуренција од повеќе држави: Македонија, Словенија, Хрватска, Босна и Херцеговина, Србија, Бугарија, Чешка, Косово и Грција.

Натпреварувачите ќе се наптреваруваат во дисциплините Big Air и Slope Style (олимписки дисциплини), кои поради големите скокови и изведбите на акробатски трикови на елементите се многу атрактивни и секогаш се следени од бројна публика.

За потребите на овогодишниот натпревар Сноуборд клубот Полар ќе постави патека која и по натпреварот ќе се користи како промотивен сноу парк.

– Петок 10:00 тренинг ден
– Сабота 10:00 старт на натпреварите во Биг Ер, ски лифт Ајдучка Рамнина (поранешен Пионир ( поранешно Ге-то))
– Сабота 15:00 прогласување на победниците и забава со DJ La FrantiQuE na паркингот пред Хотел Попова Шапка
– Недела 10:00 старт на натпреварите во Слоупстајл Пионир Ајдучка Рамнина (поранешен Пионир ( поранешно Ге-то))
– Недела 15:00 прогласување на победниците и забава na паркингот пред Хотел Попова Шапка

Автор

Mladena Petrova

Виница

Македонија