Како до рамно стомаче – ФАКТИ

Ако не сакате да бидете жртва на организираните концепти на дел од фитнес индустријата која ви продава какви не сомнителни произвиди за да ве раатиса од вишокот на поткожно масно ткиво или ви нуди...

Пешки до помалку килограми

Ако не сте по трчањето, возењето велосипед или одењето на фитнес ви претставува некаков проблем, не заборавајте, пешачењето е истотака опција за да ги намалите вашите килограми.

3 начини како да го измерите %-от на масно ткиво

Она што претставува проблем за многумина е како да се справат со вишокот килограми кои најчесто се баласт на поткожно масно ткиво, кое пак "удира" во нерв. Решени сте да водите битка, да се...

Стиснете му “delete” на целулитот

Само страшниот збор "целулит" ќе ве натера да се мотивирате и да ги пробате овие неколку ефективни вежби за долниот дел од телото кој обично е и најкритичен. Вака, без скапи третмани и креми,...

Колку џогирање е доволно да се симне некое кило

Трчањето како и секоја друга физичка активност несомнено може да допринесе во симнување на непосакуваната тежина, но бидејќи сите работи на планетава се релативни, така и резултатите од џогирањето ќе се појават само доколку...

Зумба и кружен тренинг со Фит Камп

Фит Камп е најзабавниот тренинг за топење на мастите, согорување на калориите  и правилно развивање на телото. Нашето мото е, многу потење, дружење, забава. 

Топење масти

Изгубете 8-12 килограми со овој план

Сите сакаат да стопат телесни масти но не знаат како.Држењето на диети ем што не е здраво,со нив се губи исто и големо количество мускулна маса.Затоа треба да се направи доволно дефицит -500 калории...

Тренинг за топење, по мое!

Еден тренинг кој го правам скоро секој викенд, едноставен и размрдувачки, па пробајте, сигурен сум дека месециве сте редовен декор пред двоседите и троседите. Време е да го напуштите омиленото квачилиште.