Стречинг – совети и трикови

Како да ги поместите границите и да го истегнете своето тело до ниво кое не сте го ни замислувале. Еве неколку трикови кои ќе ви помогнат да се трансформирате од Пинокио до циркуски акробат!

Измасирај, заролај, истегни, ослободи

Ако сакате квалитетна мускулна рекуперација најдете квалитетен рецепт. Масажата, пенастиот ролер и стречингот се супер сами по себе, а уште подобри во комбинација. 

Тренингче со згодните Powerhouse Pilates девојки

Кога преку Ирина Митевска се информиравме дека Powerhouse Pilates е на македонската фит сцена уште од 2002 па башка и дека сè уште функционираат турбо на две скопски локации водени од неколку фантастични инструкторки...

Истегнувањето е важно

Истегнување пред и после тренинг

Иако првенствено ги доживуваме како досадни, вежбите за истегнување се многу корисни за подоброто функционирање на локомоторниот систем, а можат да бидат и доста интересни. Подолу ќе наведам уште неколку интересни позитивни влијанија на...

Мама јога пак

Нема шанса да ти стане доста од вакви прекрасни и свежи фотографии. И со првата "мама јога" беше така, еве и на оваа. Едноставно како да...

Јога на рентген

Одма да ви кажеме дека не ставиле некој јога практикант во џиновска рентген машина и го озрачиле само за вие да видите како изгледа „Поздравот на сонцето“ во негатив. Туку...

Опоравок на плажата Ом после 23 илјади километри пат

Ново изгрејсонце во Гокарна, Индија. Само што влеговме во провинцијата на Карнатака изнајмивме една дрвена кукичка на плажата Ом. Тука нема толку многу туристи како на Гоа, така што можеме рано сабајле да бидеме...

Тибетантски ритуали за беспрекорно здравје и долг живот

5-те Тибетанци

Тибетантските монаси практикуваат серија вежби стари 2.500 години, познати како "фонтана на младоста" или "5 Тибетанци".