Мачкан доручек

Вкусен и здрав појадок за сите возрасти.

 
 

Подготовка

1. Сечете кришки, ги мачкате со авокадо, а потоа ги додавате и останатите состојки. 

2. Јајцата од препелица се варат и се полеваат со малку маслиново масло. Послужија како додаток на лебчињата (можете и живи да ги конзумирате доколку не ви пречи, но не се препорачуваат живи за помалите деца).

3. Со овој вкусен и здрав доручек можете да се напиете и чаша домашно кисело млеко. 

* Погодно и за деца над 1 година кои имаат доволно запчиња.