ОРГАНСКИ ПУТЕРИ ОД ЈАТКАСТИ ПЛОДОВИ

Бонита – твоето здраво слатко задоволство

Мцни со јаболче, прелиј салата, додади во смути, намачкај на лепче или без грижа на совест сркај од тегличка и уживај. Тоа се Бонита органските путери од лешник и од бадем во пет различни вкусови: лешник, лешник со какао, лешник со какао и чили, бадем, бадем со мед и цимет и сетот за подарок со три различни путери.

Направени како за своја душа, Бонита путерите се без никакви додатоци (шеќер, сол, масло, соја, млечни производи, ГМО…) сертифицирано органски, со одбрана суровина, едноставно се најдобриот избор на ужинка или додаток во некој оброк за вас и вашите најмили.

Вклучени во секојдневната исхрана имаат големи придобивки по здравјето бидејќи се богати со здрави масти, протеини и витамини. Одлични за деца, спортисти, за сите кои сакаат да уживаат, за луѓе кои имаат потреба од благо, за луѓе на кои им треба повеќе енергија, буквално за сите.

Поради одличниот баланс на здрави масти и протеини спортистите ги обожаваат Бонита путерите пред тренинг како извор на енергија.

Исто така путерите се без глутен и соодветни се за вегани и вегетаријанци.
Создадени со многу љубов и внимание, тоа што може да се најде во Бонита тегличка е врвен квалитет. Најголемиот дел од суровината потекнува од нашата прекрасна, плодна македонска почва.

Бонита, традицијата на конзумирање јаткасти плодови (здрави масти) ја претвори во креативен и вкусен начин на уживање.

Препорака: во овие убави летни топли денови на кожата и е потребен бета каротен и портокалови овошја и зеленчуци. Но, не заборавајте дека баш овие здрави масти кои ги има во Бонита органските путери ја подобруваат апсорпцијата на потребните елементи кои не штитат од сонцето.
Затоа искомбинирајте морковче, кајсија, портокал и сл. со лажичка Бонита.

Придобивките од користење на путерите се во голем број:

– супер извор на протеини, витамини и здрави масти
– брза и вкусна ужинка или додаток во оброк
– помагаат за правилен развој на децата
– заситуваат и ја намалуваат потребата за благо
– одлична поддршка за спортисти
– енергетска бомба
– содржат фолна киселина, важна за трудници
– содржат магнезиум, калциум, витамини Б и Е
– го намалуваат ризикот од канцерогени заболувања
– ја хранат кожата и косата
– го регулираат нивото на шеќер и холестерол
– го поттикнуваат помнењето и концентрацијата
– ја намалуваат можноста од појава на срцев удар

Преку овој производ, Бонита сака да ја претстави својата идеологија за комплетно здраво живеење, паралелен развој на телото и умот, чувство за припадност кон природата и нејзина заштита. За таа цел, се организираат бројни настани кои имаат едукативен, социјален, забавен и хуманитарен карактер.

Посетете го нашиот инстаграм профил и бидете секој ден дел од нашата забавна приказна, наградни игри, рецепти и предлози за оброци.

Ова Бонита слатко задоволство може да го најдете на следниве продажни места:

СКОПЈЕ:
– ДМ (11 маркети)
– Дием – ГП Маркети
– Марвик (ТЦ Буњаковец, ТЦ Бисер – Аеродром, спроти Државна болница, Зелен пазар, пазар Ѓорче)
– Фреш Маркети Бојди (Карпош и Аеродром)
– Лара-Ви (Тафталиџе)
– Пиљари Ками (Козле, Кисела Вода и Капиштец)
– Бако (Рекорд)
– Виталиа (кај Државна болница и во ГТЦ)
– Наша Добра Земја (Карпош)
– Freshys – Фрешис (Центар)
– Перфект Боди Центар (Центар)
– Магнус фитнес центар (Центар)

ОХРИД:
– Топ Маркет
– Бако
– Тамаро Маркети

БИТОЛА:
– ДМ
– Бако

ВЕЛЕС:
– ДМ
– Бако

ПРИЛЕП:
– Бако

КУМАНОВО:
– ДМ

ТЕТОВО:
– ДМ

ШТИП:
– ДМ

Линкови:
www.bonita-vita.com
www.facebook.com/Bonita-Organic-Nut-Butters
www.instagram.com/bonita_organic_nut_butters

Уживајте со Бонита, уживајте во вкусот на среќата.

Автор

EDITOR

Скопје

Македонија