Игор Ангеловски го објави списокот на фудбалери за натпреварите против Полска и Австрија

Селекторот на македонската А репрезентација, Игор Ангеловски го објави списокот на фудбалери за натпреварите од квалификациите за EURO2020 кои ги играме на 7. и 10. јуни. За двата меча против Полска и Австрија на Националната арена „Тодор Проески”, нашиот предводник ќе смета 23 фудбалери.

Автор

EDITOR

Скопје

Македонија