Ова чоколадо е здраво колку што е вкусно и повеќе

Овој здрав чоколаден мус е полн погодок кога сакаш да јадеш нешто богато и со крем. Погледнете го видеото за да видите како да го направите.

Само една порција од овој чоколаден мус содржи два пати повеќе протеини отколку јајцето, за само 170 калории.