Омега веге паштета

 
  • 150 грама ореви
  • 1 морков
  • 1 мала главица кромид
  • магдонос
  • 1 чешне лук
  • 1 лажиче сок од лимон
  • хималајска сол
 

1. Оревите се киснат преку ноќ.

2. Сите состојки се ситнат и се блендираат со малку вода во која се киснеле оревите додека да се добие кремаста смеса.

 

Автор

Dusan Jovanovski

Скопје

Македонија