Комерцијален текст

Марјан Бонев за Adidas Terrex

Марјан Бонев (државен шампион во планинско трчање во Македонија за 2015) ви ги препорачува Adidas Terrex патиките.

Марјан Бонев (државен шампион во планинско трчање во Македонија за 2015) ви ги препорачува Adidas Terrex патиките.

Наменети за сите спортисти, рекреативци и љубители на  outdoor активности, Adidas Terrex се одликуваат со врвен квалитет, GORE-TEX материјал отпорен на вода и ветрови, TRAXION ѓон, како и врвна Continental гума.

Сите модели на Adidas Terrex можете да ги погледнете на ЛИНКОТ.

Сите оние кои ќе го препознаат квалитетот на патиките Adidas Terrex, можат да ги најдат во продавниците на Sport Vision каде се достапни во различни модели, бои и големини.

Оние кои се расположени за мал предизвик и подарок патики, можат да се вклучат во Instagram натпреварот за Adidas Terrex. Она што е потребно е да се објави слика од  омилената локација за outdoor активност, да се тагне @SportVisionMk и да се вклучат #adidasterrex и #sportvision во описот на сликата. Двајца инстаграмџии со најмногу лајкови ќе добијат Adidas Terrex патики на подарок!

„Она што ми се допаѓа кај Adidas Terrex патиките се брзите врвки односно speed lacing системот кој има за цел многу брзо облекување и затегнување на патиката, а понатаму и превенира одврзување во текот на трчањето“ – Мајран Бонев.

Автор

EDITOR

Скопје

Македонија