Faction е еден од најпрогресивните ски брендови во светот со база во Вербие, Швајцарија

FACTION + NASA AEROGEL ИЗОЛАЦИЈА = ИДНИНАТА НА ЗИМСКАТА ОБЛЕКА

Ништо не се споредува со изолациските својства на Aerogel-от, технологија развиена од страна на NASA за нивната вселенска програма. Aerogel-от има нано-воздушни џебови кои го блокираат студот и ја задржуваат топлината.

Кој е резултатот?

Неверојатно топол, но лесен и дишлив изолатор со речиси нула дебелина на материјалот. За сезоната 2015/16, Faction додаде панели со Aerogel во 3-слојната функционална машка и женска зимска облека. Од седиштето на панталоните до предниот дел на јакната, Aerogel-от додава дополнителна изолација каде што е најпотребно.

 

Од долгите искачувања и недопрените планински линии до тесните шумски предели полни со свеж снег, ви треба зимска облека што ќе држи чекор со вас. Имајте доверба во функционалната 3-слојна зимска облека на Faction во борбата со најлошите временски услови на планината.

 

Панели со Aerogel има во 3-Слојната Лаб Серија на Faction која се состои од јакната Darwin, пантолоните Edison, и новата женска линија, јакната Harper и пантолоните Logan. Овие модели содржат комбинација од 3-слојна Toray Dermizax 20,000mm / 20,000br ткаенина за хидроизолација и дишливост, Stunner Stretch технологија за олеснување на движењето, 100% запечатени рабови, Recco рефлектори, капи компатибилни со шлем, здолништа за длабок снег, гамашни за ски кондури, сите џебови кои ви се потребни, вентилација на нозете и пазувите и опционална Aerogel изолација. Со оваа комбинација на карактеристики Faction ја претставува најдобрата зимска облека на светот.

Невремето се случува ненадејно. Бидете подготвени.

XMKD.com e ексклузивен дистрибутер на брендот Faction на територијата на Р.Македонија.

За повеќе информации обратете се на следните контакти:

ХМКД.ком
Ѓорѓи Абаџиев бр.6
1000 Скопје

Тел: 02/2470-641

Работно време:
Пон.-Пет. 11:00ч до 19:00ч
Саб. 11:00ч до 16:00ч

На интернет:
24/7 https://xmkd.com/shop/
Бесплатна испорака во цела Македонија!

Примаме картички Master Card, Maestro, Diners и Visa/Visa Electron.

Мапа:
https://goo.gl/maps/DwMOJ

Автор

XMKD.com

Скопје

Македонија