Полнети домати

Протеински наполнет домат, вкусен и лесен…

 
  • 2 големи домати
  • 4 јајца
  • парче сирење
  • 1 кромид
  • сол и бибер
 

1. Доматите се сечат на пола и се прават корпички. Со лажиче им се вади содржината.

2. Кромидот се сецка ситно и се пропжува, па се става во корпичката.

3. Се ренда сирење, а одозгора се става по едно јајце.

4. Се пече на хартија за печење 200 степени, 20 минути.