Топол сендвич

Топло лето, топол сочен сендвич со зеленчук и урда.

 
  • 1 лепче
  • 100 грама урда
  • 50 грама варена пченка
  • 50 грама семки од сончоглед
  • сол и бибер
  • 1/2 свежа пиперка
  • 1 лажица кефир или јогурт
 

1. Урдата се меша со лажица јогурт, па внатре се додава сецкана зелена пиперка, варена пченка, семки од сончоглед и се зачинува според вкус.

2. Лепчето се потпекува во загреана фурна, се вади, се полни со смеса и се враќа дополнителни 10тина минути.