Санта Сузана плодна за Македонија

На Европското Првенство кое се одржа од 13-18 Мај во Санта Сузана, Шпанија, Македонија го постигна најголемиот успех до сега во женска категорија. 

Марија Нацева во силна конкуренција го освои 8-то место во својата категорија, Бикини -Фитнес до 163 см. Другите наши преставници на нивниот деби настап не успеаа да изборат пласман во полуфиналето. Да потсетиме, Македонија има Европско злато кај мажите.

Во склоп на настаните се одржа и Конгресот на Европската Бодибилдинг и Фитнес Федерација 2015 каде Македонија беше преставувана од Претседателот на ББФФМ, Бобан Ѓороски.

Извор

Автор

EDITOR

Скопје

Македонија