Колачиња „Добро утро“

Одлични и здрави колачиња за комбинирање со утринско кафе и за сите обожаватели на крем бананки.

 
  • 1 зрела банана
  • овесни снегулки од око
  • рендано темно чоколадо
 

1. Бананата се пасира, а потоа се додаваат овесните снегулки и се ренда темно чоколадо, за да се добие тестеста смеса.

2. Со помош на супена лажица се дозираат колачињата и се формираат дискови кои се редат на тепсија обложена со хартија за печење.

3. Се печат околу 10 минути.

Автор

Branka Novkovska J.

Скопје

Македонија