Одличен избор за губење тежина!

Green Wrap

Навиките за исхрана имаат голем удел во намалувањето на телесната тежина. Заменете го лебот со зеленчук!

За појадок или за ужина подгответе си здрава зелена ”палачинка” и јадете колку што сакате. Едноставно, брзо и свежо.

Земете еден лист од вашата омилена зелена салата, ставете парче домат, краставица, авокадо, сирење и микс од семки без сол (семки од тиква, сончоглед и сусам). Свиткајте го листот и уживајте во здравиот оброк!

Автор

Ilze Timi

Скопје

Македонија