Магична ревитализирачка напивка

Од овој пијалок немате никаков зијан, ама ќарот е голем.

 
  • 1 китка магдонос
  • 2 лимони
  • 1 лажиче рендан ѓумбир
  • 500 мл вода
 

1. Најпрво исцедете ги лимоните. Изрендајте малку и од кората.

2. Со малку вода изблендирајте го магдоносот.

3. Додадете ги другите состојки во блендерот.

Магдоносот поседува одлични детоксицирачки способости и содржи огромни количини на витамин К, потребен за коагулација и за здрави коски. Овој пијалок е одличен за почеток на денот, а за детоксикација препорачано е да се пие во континуитет 5 дена по 100 мл.