Освежителен доматен сок

Ќе ве освежи и ревитализира по напорните активности. Без адитиви, конзерванси и стабилизатори, природно 100%!

 
  • 2 домати (поголеми)
  • 1 лимон
  • 5-6 листови свежо нане
 

Подготовка

1. Излупените домати со лимонот се пасираат во блендер.

2. Потоа се додаваат и исецканите ливчиња нане и уште малку се пасира целата смеса.

3. Сокот се цеди (но не е задолжително) и се конзумира по можност ладен.

Автор

Branka Novkovska J.

Скопје

Македонија