По првиот ден на одржувањето на MTP Tennis Open 2013

По првиот ден на одржувањето на MTP Tennis Open 2013, првиот носител Димитар Грабул без никакви проблеми го совлада Тарик Мекич 6-1/6-1.

По првиот ден на одржувањето на MTP Tennis Open 2013, првиот носител Димитар Грабул без никакви проблеми го совлада Тарик Мекич 6-1/6-1. Останатите носители без посериозни проблеми напредуваа до второто коло т.е. четрвртфиналето. Најголемо изненадување во второто коло го приреди Бојан Јанкуловски кој го елиминираше фаворитот Шендрит Деари (4ти носител) со 6-3/3-6 и 10-7 во супер тај брејк во третиот сет!

Предраг Русевски сепак не беше во можност да настапи и се повлече во последен момент од турнирот поради повреда на коленото, оставајќи го Илија Мартиновски во можност да се сретне со Димитар Грабул веќе во полуфиналето. Четвртфиналните мечеви како и дубл мечевите ќе бидат на програмата денес со почеток во 09 часот!

Автор

MTP Sports Club

Скопје

Македонија