Сериозен смути стартер

Со ваков старт на денот, нема зима!

 
 

Подготовка

1. Бананата се лупи и се додава во блендер со останатите состојки.

2. Смесата се пасира до посакуваната густина.

3. Потоа се префрла во шолја и се наросува со неколку гоџи бобинки и аронија за декорација и шмек. 

4. Остатокот од смесата го замрзнав за сладолед, бидејќи дозата е за двајца.

5. Половина час пред да го испиете смутито, исцедете лимон во млака прочистена вода и додадете малку ѓумбир во прав со што ќе добиете напиток за детоксификација.