таг / вкусно

Во последно време од сите страни слушaме дека јаглехидратите треба да се избегнуваат наутро и дека најдобра комбинација се масти и протеини. Но има и индивидуални ставови дека јаглехидратите во форма на овесни снегулки се фантастична опција за појадок.

Безглутенско брашно, совршена замена за уживање! Нема причина за паника, сега можете слободно да подготвувате палачинки, торти, колачи, кифлички, супи, бисквити, леб, пити, пици и други вкусни задоволства од брашно, бидејќи безглутенското брашно ќе Ви го овозможи тоа уживање.

Направете здрава и вкусна торта. А притоа не користете рафиниран шеќер и растителен маргарин.

Здраво, вкусно, брзо, без печење и едноставно.

Креативни рецепт алтернативи со мини јајца од препелица...

Следниот пат кога ќе подготвувате смути, обидете се да ги одбегнете овие најчесто грешки.

Интегрални, здрави и вкусни мафини. Направете ги за ужинка или појадок и нема да згрешите! :)

Фитинската киселина не дозволува да се апсорбираат најважните минерали, иако се присутни во дигестивниот систем. Непотребно ги внесуваме минералите, бидејќи тие не можат да се разложат во крвта. Во процесот на  природната ферментација фитинската киселина се уништува. Зрнестиот леб кој е направен со природно кисело тесто има поголема хранлива вредност.

Капачињата можат да послужат за сигурен транспорт...

Нутритивен и вкусен микс од зеленчук на вок масло за азиски шмек...

Вкусна пита што лесно се подготвува, но и лесно ќе ве засити како комплетен оброк. Уживајте!

FB Препораки