таг / трофеј

Уште еден одличен фудбалски турнир е зад нас. Охриѓани одиграа фантастично на традиционалниот фудбалскиот турнир ТРОФЕЈ ОХРИД ТОП ТИМ 2019 што по петти пат се одржува на СРЦ Билјанини извори во Охрид од 19 до 22 јуни 2019. 

На Националната арена „Тодор Проевски" в среда од 18:30 часот ќе се одигра 27. финале од Купот на Македонија . За трофејот ќе се борат Македонија Ѓ.П. и Академија Пандев

Успешно заврши второто издание на младинскиот фудбалски турнир ТРОФЕЈ ОХРИД ТОП ТИМ 2016. Оваа година проширен со уште две натпреварувачки категории но во својот стандарден и препознатлив формат.

Заврши уште едно издание на традиционалниот фудбалски турнир за млади категории ТРОФЕЈ ОХРИД ТОП ТИМ 2017 што веќе трета година по ред го организира нашиот фудбалски клуб. Речиси половина месец, на СРЦ Билјани извори во Охрид наши гости беа повеќе фудбалски клубови од различни места од нашата земја кои беа дел од овој турнир. Следевме исклучително квалитетни натпревари во повеќе возрасни категории и имавме можност како фудбалски клуб да дадеме свој придонес кон развојот на младите, спортот, фудбалот и туризмот во нашиот град.

Резултати од велосипедската трка  – Трофеј ИЛИНДЕН која се одржа на 26.07.2015

FB Препораки