таг / трки

Летото полека завршува и веќе сигурно размислувате која ќе биде ваша следна трка. Доколку сè уште не сте одлучиле ние сакаме да ви препорачаме неколку трки.

Кауто Стар, легендарниот тркачки коњ со најмногу победи се пензионираше на старост од 12 години. Кауто влезе во историјата откако минатата година по петти пат ја освои трката King George VI. Тој е единствениот коњ кој два пати триумфираше на Светскиот Куп во Челтенхем и кој на своите сопственици им заработи околу 2 милиони фунти.

FB Препораки