таг / соопштение

Капитол мол се грижи за своите потрошувачи на секој можен начин. Самиот дизајн и најголемата цел за овој центар е секој посетител да се чувствува сигурно и пријатно. Секој аспект за уживање на посетителите се исполнува и редовно надградува.

Околу 100 тима со по 4 натпреварувачи, преку своето учество на третата по ред хуманитарна штафетна трка, денес ја дадоа својата поддршка за квалитетно лекување на пациентите со Вилсон и другите ретки болести во земјава.

Од 23-25 септември, во Хотел Александар Палас, по втор пат ќе се одржи најголемиот интерактивен настан за ЗДРАВ ЖИВОТЕН СТИЛ.

На третата трка од летната лига во трчање на плажа Beach Run 2016, на победничкиот подиум повторно се качија најдобрите од втората трка во Претор, со што се намали разликата во табелата во вкупен пласман и се наговести уште понеизвесна разврска до крајот на серијата.

Овој викенд Македонската репрезентација во кик бокс отпатува во Сан Себастијан, Шпанија од 23-30.08.2015 година каде ќе земе учество на Европското јуниорско кадетско првенство.

По големата најава за третото издание на HFW Expo, може да кажеме дека овој викенд, во Градскиот парк, на терените Работнички, поминавме два убави сончеви дена во духот на здравите навики, фитнесот и велнесот!

Февруарскиот месечник на Прв до врв е закажан за во недела на 12 февруари, а тематски е посветен на виното и празникот Св.Трифун и ќе се состои од групно планинарење и возење велосипеди до врвот на Водно, како и заедничко дружење на групата на врвот на планината.

На четвртата трка од летната лига во трчање на плажа Beach Run 2016 во Маврово, на победничкиот подиум се качија Марија Стојановска, Весна Кираџиева и Милена Чкрипеска во женска конкуренција, и Дарио Ивановски, Атанас Анчевски и Игор Јакимовски во машка конкуренција.

Македонските спелео- нуркачи од спелео- нуркачкиот клуб Врело" и нуркачкиот клуб "Акватек" ја завршија првата експедиција во двете езера кои се наоѓаат во туристичката пештера Врело.

Вчера, како дел од кампањата Мај, месец на велосипедисти, по трет пат се одржа традиционалната трка ПРВ ДО ВРВ, на падините на Водно.

FB Препораки